Jógalanka 2017

V pořadí druhá cesta, kdy jsme opět v pozdvižení budícím počtu 20 žen objevovaly krásy Smaragdového ostrova, cvičily a nevycházely z údivu nad úsměvy a krásou místních lidí. Tentokrát naše putování vedlo touto trasou smiley.

Trincomalee - městečko jehož součástí je jeden z nej přístavů světa je směsicí kultur a vyznání. Kandy - horské město s bohatou koloniální kulturou, které dominuje úchvatný chrám Buddhova zubu a městské jezero Kandy Lake. Z Kandy jsme se přesunuly vlakem do Hattonu - cesta z Kandy do Hattonu trvá cca 3,5-4 hodiny a za tu dobu jsme se  rozhodně nenunudily! Vláček pomalu stoupá do hor, železnice se vine horskými úbočími, občas se vlak ztratí v tunelu. Čím výš se dostává, tím pomaleji jede, proto je čas fotit a kochat se krásnými výhledy, které opravdu stojí za zhlédnutí. Právem se traduje, že tahle trasa patří mezi nej vlakové trasy světa. Adam ’s peak - Šri padha je 2243 metrů vysoká kónická hora, která právě díky svému tvaru vrhá při rozbřesku téměř magický stín na okolní pláně. Tady jsme z obavy, aby nám úsvit neutekl pokořily všechny bedekry světa, nahoru téměř vyběhly s vojenským drilem, mokré a zpocené od hlavy k patě, ale odměnou nám byl SUN RICE, který nemá obdoby. Z Adamovky jsme přešťastné slanily dolů a přesunuly se busem, který nás vedl nekonečně krásnou scenérií plantáží a hor na jih do Tangalle. Tangalle - městečko na jižním pobřeží Srí Lanky. Na severu od Tangally leží krásný skalní klášterní chrámový komplex Mulkirigala. V blízkosti Tangally je také gejzír Hoo-maniya, který tryská z 20 m hlubokého otvoru ve skále. Následující přibližně tři dny jsme se všechny kulhajíc a předstírajíc chůzi snažily marně o cokoli, co jen připomíná optimální pohyb. Zkrátka na Srí Lance ihned poznáte, kdo má za sebou Adamovku heart. Zajely jsme do Sigirye, kde jsme se proháněly na starých rozvrzaných kolech po pozemcích palácového komplexu z 5.století a náš průvodce byl seslán shůry, přimo ušitý pro naši skupinu. Zažily jsme hloubkové potápění, kdy nám oceán dovolil nakouknout do palety svých barev. Zkrátka punečné, naučné a jak jinak, než i krásně náročné.

Osobní informace, které nám poskytnete v tomto formuláři, budou uchovávány po nezbytně nutnou dobu, abychom s vámi mohli plnohodnotně komunikovat, a to v intencích zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Osobní údaje nebudou poskytovány žádným třetím stranám a budou uchovávány tak, aby k nim měly přístup pouze osoby, které jsou pověřeny s takovými údaji pracovat.