TRX

TRX

Je to unikátní závěsný systém, který slouží ke cvičení s vlastní vahou těla. Zátěž si každý přizpůsobuje individuálním nastavením polohy těla vůči zemi. Principem tréninku je zavěšení  části těla do popruhů, přičemž druhá část zůstává v kontaktu s podložkou. Cvičení na TRX buduje sílu, rovnováhu, aktivuje tělesné jádro a zlepšuje flexibilitu. TRX vám přinese maximální výsledky v minimálním čase. Pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh pracujete na zpevnění tělesného jádra, zvýšení kondice  a komplexním posílení svalů celého těla.

Tabata

Tabata  je velmi moderní kardiovaskulární cvičení, pojmenované po japonském lékaři Izumi Tabatovi, které prokazatelně zlepšuje výkonnost ve velmi krátkém čase. Při této náročné formě intervalového tréninku, kdy poměr práce a odpočinku je rozdělen v poměru 2:1, se v základní podobě daný cvik či kombinace cvičí v maximální intenzitě 8x 20 sekund s pauzami 10 sekund. Tabata rozvíjí nejen svalovou sílu, ale také vytrvalost. Toto vysoce intenzivní cvičení zvyšuje kondici mnohem efektivněji, než cvičení vytrvalostní, ale je poměrně vysilující a proto není vhodné pro úplné začátečníky.

TRX Bosu

V této lekci kombinujeme cvičení na výše popsaném závěsném systému TRX s cviky, kde využíváme balanční polokouli – Bosu. Bosu je „nafukovací „půlbalón“, na kterém můžeme cvičit jak na straně „měkké“, tak na straně „tvrdé“, což nám nabízí takřka neomezené množství variant pohybu. Při cvičení se tělo musí vypořádat s nestabilní základnou a je tedy nutno výrazně zapojovat hluboký stabilizační svalový systém. Cvičení na Bosu má původ v rehabilitaci, kde se tato pomůcka začala užívat poprvé. 

Funkční kruhový tréning

Zahrnuje cviky pro zdraví, pohyblivost a pružnost. Posilujeme s vlastní vahou, na TRX, s Kettlebellem, s velkou činkou, na bosu atd. Cvičení je aerobní i anaerobní, posiluje jádro těla (Core), vyrovnává svalové dysbalance. Dále spojuje silový intervalový trénink se strečinkem a relaxačními cviky. Pestré, zábavné a zdravé cvičení pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

Osobní informace, které nám poskytnete v tomto formuláři, budou uchovávány po nezbytně nutnou dobu, abychom s vámi mohli plnohodnotně komunikovat, a to v intencích zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Osobní údaje nebudou poskytovány žádným třetím stranám a budou uchovávány tak, aby k nim měly přístup pouze osoby, které jsou pověřeny s takovými údaji pracovat.