Naše lektorky

Karolína Molinari - breathwork, jóga, TČM, Akupunktura,

Karolína Molinari - breathwork, jóga, TČM, Akupunktura,

O mně jako lektorovi - pozoruji a ty, které provázím se snažím detailně vnímat tak, abych byla schopná je vést od bolesti k radosti, od tuhé rigidity k pružnosti, od zběsilosti k zvnitřnění a zastavení. Někdy stačí slovo, někdy jemný dotek - každý jsme jiný a každý máme jiné potřeby. 

Můj zájem se ve valné většině už několik let ubírá směrem k pranajámě jakožto nejhlubšímu prameni dechových technik a potažmo novým, moderním breathworkingovým programům současnosti. 

DECH BYL, JE A VŽDY BUDE TÍM JEDINÝM KLÍČEM KE ZDRAVÍ, KTERÝ MÁME NEUSTÁLE PŘI SOBĚ!

  • lektorka hatha a yin jógy
  • terapeut tradiční čínské medicíny - obor akupunktura
  • instruktor funkčních dechových technik - OXYGEN ADVANTAGE
  • facilitátorka 9D breathwork journey Briana Kellyho - hloubková transformační terapie
Zkušenosti i certifikovaná oprávnění k vedení lekcí jsem sbírala u nás i ve světě, nesmírně si vážím svých učitelů v Indii, kde jsem získala díky téměř vojenskému tréningu životní pokoru :).
Nicméně tím pro mě nejcennějším certifikátem, který Vám mohu nabídnout, je dnes už pár tisíc hodin,  kdy vnímám tělesný projev svých klientů, kdy gesta, projevy dechu na těle, to jak je člověk schopen orientace sebe sama v prostoru, jsou pro mě výsledné signály. I pro mě stále zůstává každá lekce nebo harmonizační setkání novou zkušeností a za ně upřímně děkuji.

číst více

Irma Březina - jóga, fotografie

Irma Březina - jóga, fotografie

Pistáciový croissant, kapučíno, jógamatka a fotoaparát. Tyhle čtyři pojmy k Irmě, která je součástí Samaty od roku 2015  neodmyslitelně patří :). 

Irma je tělem i duší požitkář a dobrodruh. Její delší absence v našem rozvrhu většinou znamená, že se svým milovaným mužem Honzou fotí naší krásnou, modrou planetu stovky mil daleko. 

Irma je ten typ člověka, kterému se daří všechno, nač jen pohlédne. Od drobností jako dokonalé vánoční perníčky, přes opravdu nádherné fotky jogínů, novomanželů nebo rodin, až po precizní a promyšlené lekce jógy, v kterých úročí svou osobní zkušenost s poraněním páteře.

číst více

Olga Tajovská - jóga

Olga Tajovská - jóga

Olga Tajovská je certifikovanou lektorkou a terapeutkou jógy (absolventka magisterského studia FTVS UK, FISAF, Svastha yoga institutu – Therapy Program, DNS metody - pros dospělé i děti), zakladatelkou České asociace dětské jógy.

Olga studovala shiatsu, terapeutickou metodu rolfing i metodu DNS podle Pavla Koláře. Olgy jógové vzdělání a následná praxe jsou nekonečné -  vyučovala jógu na II. Lékařské fakultě, nyní se věnuje terapeutickým cvičením s klienty adiktologických klinik. Vede individuální lekce i kurzy pro veřejnost a semináře.

Celoživotní vášní téhle usměvavé dámy s měkce hedvábným hlasem byl a je sport (gymnastika, pozemní hokej, cyklistika a horská turistika), na který postupně během let nasedla i vědomá práce s tělem a jóga se tak stala její velkou oporou s mnoha rozměry.

Ve svých lekcích Olga nabízí vhled do práce s fasciemi, páteří, velkými klouby. Zároveň vás pozve do jemné dynamiky v relaxaci prostřednictvím práce se zvukem, masážemi a relaxačními i dechovými technikami.

číst více

Vlaďka Vacková -  jóga, Pilates

Vlaďka Vacková - jóga, Pilates

Nejsem fyzioterapeutka a nemám ani lékařské vzdělání... A přesto můžu směle říct, že léčím - vlídným slovem a zdravým pohybovým návykem, ať už při lekcích Pilates nebo jógy. Pro někoho kombinace stylů cvičení, která nejde dohromady, mně naopak přijde, že se krásně doplňují. Na Pilates mám ráda, že se díky němu učíme vnímat své tělo, mít ho rádi a jednoduchou cestou si díky němu vypomůžeme od nejrůznějších pohybových problémů. Jóga mě celkově zklidnila, naučila mě správně dýchat, umět se zastavit a věnovat se vlastním myšlenkám a relaxaci.

Martina  Kopecká - jóga

Martina Kopecká - jóga

Jsem od mala sportovně založená a velmi mě baví pohyb, na základní škole jsem reprezentovala školu ve volejbalu a atletice, později jsem se věnovala tenisu, basketbalu a nakonec se vrátila k rekreačnímu volejbalu. Při studiích na VŠ jsem měla možnost navštívit své první lekce jógy, které absolutně změnily můj svět. Jóga mi dává smysl, naplnění, radost i klid a díky tomu, že znám pozitiva účinků jógy na lidského jedince (tedy sama na sobě), předávám její kouzlo dál :).

Lekce mám spojené vždy s příjemným protažením, dokážu se napojit na kolektiv, který se sejde na hodině a přizpůsobovat tak lekce aktuálním potřebám. Zaměřuji se na Hatha jógu, ale díky své praxi a zkušenostem, umím předat skupině i silovější Power jógu nebo Vinyasa flow. 

Vnímám svou cestu jógy jako nekonečnou, protože je vždy co nového se naučit a poznat, vzdělávám se průběžně ať už samostudiem, na lekcích nebo seminářích.

Bára Vondráčková - vinyasa

Bára Vondráčková - vinyasa

Bára, ač na to nevypadá je maminkou dvou prcků. Už to samo o sobě vyžaduje jógovou praxi :). Ta Bářina je vskutku úctyhodná.  Je absolventkou 200 h akreditovaného kurzu pod vedením Lenky Knag v Ostravě. V minulosti (2020) absolvovala 75 h TT Jivamukti jógy (neměnná lekce Spirituální bojovník) v Berlíně a 50 h TT Yin yogy pod vedením Sebastiana Pucelliho a Murielle Burellier v pražské Jógovně.
V Samatě vede lekce Vyniasa flow jógy.
 

123

Osobní informace, které nám poskytnete v tomto formuláři, budou uchovávány po nezbytně nutnou dobu, abychom s vámi mohli plnohodnotně komunikovat, a to v intencích zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Osobní údaje nebudou poskytovány žádným třetím stranám a budou uchovávány tak, aby k nim měly přístup pouze osoby, které jsou pověřeny s takovými údaji pracovat.